Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Fotografia ciążowa - uwiecznij cudowne chwile

      

Zapewne każda przyszła mama uwiecznia swój rosnący brzuszek na zdjęciach. Codzienne fotografie z profilu w łazienkowym lustrze pozwalają potem przypomnieć sobie te cudowne chwile.


No właśnie. Tylko jak często potem zaglądamy do zdjęć zrobionych telefonem? Czy znacie kogoś kto "wywołuje" (teraz w zasadzie mówi się o drukowaniu zdjęć) zdjęcia z telefonu komórkowego i wkleja je do albumu? Raczej nie. Dlatego warto jednak pomyśleć czy w czasie ciąży nie oddać się w ręce profesjonalisty i wykonać profesjonalną sesję ciążową, która będzie dużo bardziej wartościową pamiątką niż zwykłe zdjęcia zrobione telefonem komórkowym. Takie zdjęcia będziemy mogli powiesić na ścianie jako niezwykłe wspomnienie tych cudownych dziewięciu miesięcy lub wkleić do albumu i wracać do nich kiedy tylko chcemy.

Na jaką sesję się więc zdecydować? Jeżeli nie jest to nasze pierwsze dziecko, możemy skusić się na wykonanie sesji rodzinnej, która będzie oczywiście zawierać nasze zdjęcia z brzuszkiem, ale w towarzystwie naszego męża lub partnera oraz reszty potomstwa. Możemy umówić się z fotografem, żeby na części zdjęć znalazła się sama mama, a na innych cała rodzina. Żaden fotograf nie powinien mieć z tym żadnego problemu.


Jakie mamy możliwości?

Przyszła mama może wybrać się na sesję plenerową lub studyjną. Pora roku i aktualna pogoda również ma duże znaczenie, bo ciężko wyobrazić sobie plenerową sesję w czasie wietrznego, zimnego i deszczowego dnia. Oczywiście są osoby tak zdeterminowane, którym nie straszna zła aura i decydują się na plener bez względu na pogodę. Dobry fotograf poradzi sobie i w takich warunkach - wybierze odpowiednie, osłonięte od wiatru lub deszczu miejsca, dobierze odpowiednio odzież przyszłej mamy - zamiast zwiewnych sukni będzie można wykorzystać ciepłe, wełniane swetry.

sesje-w-ciazy.jpg


Sesja w studiu

Sesja ciążowa w studiu może być wykonana bez względu na warunki pogodowe i porę dnia. Fotograf nie jest ograniczony światłem słonecznym, ponieważ dysponuje lampą fotograficzną i odpowiednimi akcesoriami oświetleniowymi. Styl sesji studyjnej może być różny i zależy od fotografa. Niektórzy preferują sesje pełne dodatków, inni wolą skupić się na mamie i jej brzuszku, stawiając na minimalizm i naturalność. Tego typu sesje wykonywane są najczęściej w białych kolorach lub jasnych kolorach.


Sesja w plenerze

Jeżeli za oknem piękna pogoda, bez względu na to czy jest to wiosna, lato, jesień czy zima, warto wybrać sesję plenerową albo połączyć ją z sesją studyjną. Każda pora roku ma swój urok: zieleń wiosny, gdy cała natura budzi się z zimowego snu pięknie prezentuje się na zdjęciach. Latem z kolei mamy do wyboru bardzo wiele słonecznych dni i pięknych, ciepłych zachodów słońca. Jesień to feeria barw, złote liście, przeplatane rdzawymi barwami i zielenią tych, które nie zdążyły się jeszcze zażółcić. Jesienią trudniej o dobrą pogodę na sesję, ale dla chcącego nic trudnego - wystarczy obserwować prognozę pogody i umówić się z fotografem na dobrze zapowiadający się dzień. Zimą z kolei, o ile oczywiście leży śnieg, można wykonać również piękne fotografie ciążowe.


Kiedy warto się zgłosić?

Na sesję ciążową warto zgłosić się już w pierwszym trymestrze. Nie dlatego, żeby od razu wykonać zdjęcia, bo bez widocznego brzuszka to oczywiście bezsensowne. Po prostu wtedy mamy dużo większe możliwości jeżeli chodzi o wybór fotografów i terminów. Gdy zgłosimy się na ostatnią chwilę istnieje szansa, że fotograf, którego zdjęcia nam się podobają nie będzie miał wolnych terminów, a my będziemy zmuszeni wybrać kogoś innego.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 

Pogoda w Twoim mieście

 

Serwis poleca