Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Rozstępy. Leczenie obwisłości

       Na obwisły brzuch pomoże Sculptra i Thermage Nowoczesne zabiegi przywracają utraconą jędrność skóry

       Problem z obwisłością brzucha występuje zwykle po porodzie lub po intensywnym odchudzaniu. Zwiotczałe i rozciągnięte fałdy ciała stanowią poważny problem estetyczny, z którym trudno sobie poradzić stosując domowe środki. Na szczęście nowoczesne zabiegi dermatologiczne, takie jak Sculptra lub Thermage pomagają przywrócić skórze jędrność i elastyczność.


Czytaj dalej -> ...       Patrzysz w lustro i nie widzisz już tej atrakcyjnej kobiety, którą byłaś jeszcze niedawno? Obwisła i rozciągnięta skóra na brzuchu sprawia, że czujesz się gruba i zaniedbana, a macierzyństwo nie cieszy cię tak bardzo jak tego oczekiwałaś? Przez ostatnie miesiące odchudzałaś się intensywnie, odmawiając sobie każdej przyjemności, a teraz zamiast radości z pięknego ciała, masz kolejny problem? Straciłaś co prawda wiele kilogramów, ale na brzuchu pozostała fałda zwiotczałej i obwisłej skóry, której żadnym sposobem nie możesz się pozbyć?

       Z problemem utraty jędrności skóry boryka się mnóstwo osób, głównie kobiet. Im bardziej została rozciągnięta skóra - przez ciążę lub przez nadwagę - tym trudniej odzyskać jej pierwotną sprężystość. Ogromne znaczenie ma również wiek. Najłatwiej wracają do formy osoby młode, w wieku dojrzałym odzyskanie płaskiego i kształtnego brzucha jest trudniejsze. Dzieje się tak dlatego, że za jędrność i elastyczność skóry odpowiadają jej dwa podstawowe składniki - kolagen i elastyna.

Kolagen i elastyna

       W wieku młodzieńczym włókna kolagenowe i elastylowe, z których zbudowana jest skóra są niezwykle sprężyste. Ponadto organizm w zawrotnym tempie produkuje nowy kolagen i elastynę, uzupełniając uszkodzenia i niedobory. U małego dziecka powierzchnia ciała znacznie się zwiększa w ciągu zaledwie kilku lat. Tymczasem skóra znosi to świetnie. Cały czas pozostaje piękna, gładka, jędrna i sprężysta. Nie ma na niej śladu zwiotczeń czy rozstępów.

       Niestety w wieku ok. 25 lat ta niezawodna dotąd fabryka ,,nowej skóry" zwalnia pracę. Zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny, wskutek wolniejszej pracy komórek odpowiedzialnych za ich tworzenie. Kolagen ulega zwyrodnieniu, a elastyna traci swoją dawną rozciągliwość.

Sculptra - podniesienie i ujędrnienie

       W tym momencie z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. Dobre rezultaty dają substancje działające jak implanty. Przywracają zwiotczałym tkankom objętość i sprawiają, że ciało staje się pełniejsze, a skóra ulega wygładzeniu.

       - Takim preparatem jest coraz popularniejsza Sculptra, która działa liftingująco i wypełnia zwiotczałe obszary ciała. Bardzo skutecznie pomaga w zwalczaniu obwisłości brzucha po ciąży lub po odchudzaniu. Preparat Sculptra oparty jest na bazie kwasu L-polimlekowego. Kwas L-polimlekowy to bezpieczna dla organizmu substancja o właściwościach wypełniających tkanki i stymulujących produkcję kolagenu. - poleca dr Beata Kociemba lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm.

       Zabieg Sculptra polega na wstrzyknięciu w zwiotczałe tkanki niewielkich ilości leczniczego preparatu. Pierwsze efekty poprawy stanu skóry widać już po wykonaniu zabiegu. W kolejnych tygodniach, w tkankach zachodzi proces intensywnej regeneracji. Komórki produkują duże ilości kolagenu, sprawiając, że skóra staje się jędrna, pogrubiona, wygładzona i bardziej elastyczna. Do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu potrzebnych jest zwykle kilka powtórzeń, ale zdarza się, że wystarcza jednorazowy zabieg. W wielu przypadkach uzyskane efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Thermage - skóra młodsza nawet o kilkanaście lat

       Ten nowoczesny zabieg, który stymuluje produkcję nowego kolagenu i umożliwia poprawę jędrności i elastyczności skóry stanowi doskonałą alternatywę wobec chirurgii plastycznej. Thermage pozwala odzyskać napiętą i jędrną skórę w okolicach brzucha, co to jest częstym problemem kobiet po porodzie oraz osób, które w szybko i znacząco schudły.

       - Podczas zabiegu Thermage, specjalne urządzenie emituje fale radiowe o wysokich częstotliwościach, które następnie przekształcane są w energię cieplną. Wysoka temperatura, dochodząca nawet do 40-60 stopni C, dociera w głąb skóry, nie uszkadzając jej zewnętrznej warstwy. W ten sposób dochodzi do celowego i kontrolowanego przegrzania warstwy skóry właściwej. Pod wpływem zabiegu skóra ulega obkurczeniu, a komórki zostają pobudzone do intensywnej produkcji kolagenu - wyjaśnia dr Beata Kociemba lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm

       W rezultacie zabiegu skóra staje się pogrubiona i lepiej napięta. Obwisłości zostają ,,ściągnięte", a ciało odzyskuje dawną sprężystość. Poprawa widoczna jest tuż po zabiegu, natomiast pełen efekt uwidacznia się w przeciągu kolejnych 6 miesięcy, w trakcie których zachodzi intensywny proces regeneracji tkanek. Pozytywne rezultaty utrzymują się do 5 lat. Zabiegowi może towarzyszyć uczucie dyskomfortu, odbierane jako wrażenie ukłucia i podgrzania skóry. Objawy te trwają tylko ułamek sekundy i są mniej dokuczliwe niż wizyta u dentysty. Dr Beata Kociemba specjalizuje się w modelowaniu ciała za pomocą laseroterapii. W 2010 r. zostałą nagrodzona Medaemu Europejskim, przyznanym przez Business Centre Club za bezoperacyjny lifting twarzy i ciała za pomocą zabiegu Thermage. W Instytucie Beauty Derm zabieg ujędrniania skóry przeprowadzany jest przy pomocy nowej generacji lasera Thermage NXT.
Więcej o metodach ujędrniania: http://beauty-derm.pl/