Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Z czego powinna składać się wyprawka? Gdzie ją kupić?

      

Dzisiejszym problemem nie jest brak produktów, które można kupić, lecz ich nadmiar. Czuć to w każdej dziedzinie życia, szczególnie zaś te trudności z wyborem mogą mieć rodzice, którzy oczekują dziecka i chcą skompletować wyprawkę.


W ich przypadku powstają dwa zasadnicze pytania: po pierwsze, co kupić, aby była ona kompletna, a po drugie jaki sklep dziecięcy wybrać? Do wyboru są stacjonarne i internetowe, jedne, jak i drugie mają swoje wady i zalety. Czasami ciężko więc podjąć taką decyzję, zwłaszcza że odnosi się do tak istotnego wydarzenia w naszym życiu, jak pojawienia się na świecie dziecka. Postaramy się to przeanalizować, ale najpierw w ogóle opiszmy, z czego powinna składać się wyprawka dla niemowlaka.

Kompletujemy wyprawkę. Co jest najważniejsze?

Każdy rodzic musi dokładnie się zastanowić, jakie produkty będą najlepsze. Jak wspomnieliśmy we wstępie, wybór nie jest prosty, bo na rynku znajdziemy multum różnych propozycji, a czasami o naszej decyzji decydują szczegóły. To jest zresztą sprawa indywidualna, czy wybierzemy pościel w kolorze czerwonym, czy niebieskim, ważniejsze jest to, że w wyprawce nie może zabraknąć najważniejszych rzeczy.

Jakich? Do spania: łóżeczko, pościele, kocyki, materacyki i rożki; do codziennej higieny: wanienka, mydła, oliwki, szczoteczka do włosów, ręczniki kąpielowe, patyczki higieniczne czy termometr do wody; do przewijania - oczywiście pieluszki, przewijaki, podkładki nakładane na przewijak, chusteczki nawilżane i krem przeciw odparzeniom; ubranka - śpioszki, kaftaniki, skarpetki, body, czapeczki, rękawiczki, sweterki, kombinezon. Wymienione rzeczy nie wyczerpują tematu, są jednak absolutnym minimum każdej wyprawki.

Gdzie kupować? Stacjonarnie czy przez internet?

Przejdźmy teraz do drugiego pytania. Na pierwsze już odpowiedzieliśmy i wiemy, co powinno znaleźć się w wyprawce, ale teraz pojawia się kwestia, gdzie to wszystko kupić. Jak się okazuje, coraz więcej osób zaopatruje się w sklepach internetowych, bo są łatwo dostępne, a żeby coś wybrać, nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Ogólnie - jak mawia wielu rodziców - jest to bardzo wygodne.

Ich wadą jest jednak to, że podczas zakupu tak naprawdę nie widać produktu, tylko zdjęcie, a jaki jest jego stan faktyczny, przekonujemy się, dopiero gdy paczka dojdzie. Nie zawsze jest taki, jak miał być. Poza tym, jak potrzebujemy czegoś .na już., to nie ma szans, aby kupując online, dostać to szybko. W zależności od tego, gdzie zlokalizowany jest sklep i jaka jest dostępność interesującego nas produktu, czas oczekiwania może być dłuższy lub krótszy.

Inaczej jest ze sklepami stacjonarnymi, tutaj bowiem możemy szybko kupić to, czego potrzebujemy, a wcześniej dokładnie sprawdzić, jak prezentuje się dana rzecz. Dzięki temu można wykluczyć usterki, wady produktu.

Wbrew pozorom takich sklepów jest dużo, na przykład: Entliczek Dziecięce Centrum Handlowe (https://www.entliczek.pl) - sklep z artykułami dla dzieci w Krakowie, w którym znajdziemy akcesoria dla pociech w każdym wieku. Dodatkową zaletą sklepów stacjonarnych jest to, że kompetentny personel dokładnie doradzi, odpowie na nasze pytania, rozwieje wątpliwości, więc szybko zyskamy cenne informacje, które pomogą w zakupach.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 

Pogoda w Twoim mieście

 

Serwis poleca