Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża, niemowlę, noworodek

Fotografia noworodkowa

       - nowa moda czy pomysł na niezapomniane zdjęcia?

       Moda na fotografię noworodkową, która w Polsce zaczyna mieć coraz większe grono zwolenników przybyła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam kobiety spodziewające się dziecka rezerwują terminy na kilka miesięcy wcześniej aby załapać się na sesje kilkudniowych maluchów. To tam powstają artystyczne zdjęcia ukazujące pierwsze dni życia dziecka. ciąża, niemowlę, noworodek

       W Polsce nadal istnieje przekonanie, że kilkudniowy noworodek jest jeszcze za mały na sesję zdjęciową. Nic bardziej mylnego.


Czytaj dalej -> ...       ciąża, niemowlę, noworodek Zasięgnęliśmy opinii fotografa noworodkowego Pani Ilony Szymańskiej ze Studia Najka Photography , która specjalizuje się w fotografii noworodkowej i dziecięcej. Pierwszy tydzień lub dwa po porodzie, to dla rodziców ciężki okres przystosowawczy. Dlaczego sesja noworodkowa musi być wykonana w trakcie pierwszych dwóch tygodni życia dziecka?

       ciąża, niemowlę, noworodek Jako matka wiem jak ciężkie potrafią być pierwsze tygodnie po porodzie. Ale, paradoksalnie, jako że ten okres jest wyjątkowo trudny, portrety noworodków stają się niezwykle ważne dla wielu osób. Ponieważ rodziny zmagają się z nową sytuacją, ten przelotny etap życia noworodka jest łatwo zapominanym okresem. Noworodki zmieniają się radykalnie w ciągu pierwszych tygodni życia. Po porodzie są w stanie układać się w słodkie pozy, wyrażają gestami życie w łonie matki. Śpią snem tak głębokim, że czasami obudzenie ich jest niemożliwe. I mają ten bezcenny wygląd, który przypomina nam o cudzie narodzin. Te wszystkie niesamowite cechy zaczną zanikać na zawsze już po upływie kilku tygodni.

       ciąża, niemowlę, noworodek Celem fotografii noworodkowej jest uchwycenie tego nadzwyczaj ulotnego okresu życia twojego dziecka. To jest sesja, która skupia się na pięknie i wyjątkowości maleńkiego cudu, jaki wydałaś na świat.

       Ale zaraz usłyszę głosy -

-ono jest za małe abym mogła z nim jechać do studia fotograficznego

- lekarz nie pozwalał mi z nim nawet wychodzić na dwór przed upływem 3 tygodni

       ciąża, niemowlę, noworodek Tak, tak słyszę to prawie za każdym razem. I właśnie dlatego to ja przyjeżdżam do maluszka. Do jego ciepłego bezpiecznego domu, gdzie mama ma wszystko pod ręką. Przenośne studio pozwala na wykonanie sesji w każdym praktycznie miejscu. Sesja trwa około 2-4 godzin w zależności od okoliczności - od tego jak mały model jest głodny - jak dużo czasu potrzebuje na to by poleżeć w ramionach mamy..

       ciąża, niemowlę, noworodek Nie ma żadnego zagrożenia dla maluszka - podczas sesji słodko śpi w koszyku opatulony futerkiem lub kocykiem. Ma tuż obok siebie kochających rodziców, którzy z zaciekawieniem i podziwem patrzą na jego pozy i słodkie miny.

       ciąża, niemowlę, noworodek Tak więc drogie mamy. Tylko wy możecie podarować swojemu dziecku niesamowitą pamiątkę, jaką będą przepiękne fotografie tych pierwszych momentów życia. Tylko od Was zależy kiedy i w jakiej formie uwiecznicie swoje maleństwo.