Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Co warto wiedzieć na temat badania USG

      

Na pewno wiele osób słyszało kiedyś o tych badaniach. A poza tym, to jedno z najczęściej zlecanych i realizowanych badań obrazowych, w związku z powyższym będziemy mogli liczyć na to, że można zobrazować nimi bardzo wiele dolegliwości. W praktyce oznacza to, że będziemy mogli mówić o naprawdę konkretnych efektach. To skuteczna metoda, która może pozwolić na bezproblemowe przebadanie każdego pacjenta. Nawet takiego, który jeszcze czeka w brzuchu mamy na przyjście na świat. Przed badaniem ultrasonograficznym należałoby jednak dokładnie przekonać się o tym, jaki będzie jego przebieg i czy potrzebne nam będą jakieś specjalne przygotowania.


Działanie ultrasonografu

Badanie ultrasonograficzne będzie pozwalało na uzyskanie bardzo szczegółowych obrazów, jeśli chodzi o wewnętrzne narządy. Oczywiście jeśli mówimy o usg ciążowym, będziemy mogli mówić o badaniu płodu. W badaniu kluczową rolę będą odgrywały fale ultradźwiękowe. Ich wysyłaniu służy głowica, którą trzeba przyłożyć do tkanek poddawanych badaniu. Trzeba jednak wykorzystać uprzednio specjalny żel, który smaruje się głowicę oraz badany obszar ciała.Jest wiele badań gdzie wykorzystuje się USG, popularne są badania USG brzucha jak http://www.sport-med.pl/leczenie/badanie-ultrasonograficzne-jamy-brzusznej czy tarczycy jak http://www.sport-med.pl/leczenie/ultrasonografia-tarczycy.

USG dla najmłodszych

W zasadzie, pediatrzy często będą stosowali takie zalecenia w procesie diagnostyki dzieci oraz noworodków. Dzięki temu będzie można z łatwością określić choćby formę i san narządów, a także prawidłowość budowy i wielkość narządów, w porównaniu z normami dla konkretnego wieku. Poprzez badania USG wykryć tez możemy wszelkie elementy będące nieprawidłowościami w budowie. Chodzi tutaj o różnego rodzaju guzy i torbiele. Absolutnie nie istnieją przeciwwskazania, by takiego badania u najmłodszych nie można byłoby wykonać. Co więcej, ze względu na charakter bardzo nieinwazyjny, możemy mówić o tym, że będziemy mieli do czynienia z bardzo bezproblemowym trybem powtarzania badań, co tez pozwoli na śledzenie ewentualnych zmian w narządach na konkretnym czasowym odcinku.

Czy są jakieś ograniczenia co do maksymalnej liczby badań USG w ciągu życia?

Nie istnieją absolutnie żadne przeciwwskazania czy ograniczenia ilościowe. Jeszcze raz trzeba tu podkreślić, że mamy do czynienia z badaniem o nieinwazyjnym przebiegu, co też będzie miało przełożenie na przykład na możliwość bezproblemowego monitorowania choroby dla pacjenta, przy czym nie będzie to w ogóle stanowiło dla pacjenta żadnej szkody. Tym samym mamy do czynienia z bardzo konkretnym i jasnym przekazem. Nie ma absolutnie żadnych powodów, dla których mielibyśmy obawiać się wykorzystywania ultrasonografu. To naprawdę ważne, żebyśmy mieli świadomość tego, jak wiele będziemy w stanie zyskać pod kątem informacji o stanie własnego zdrowia, narządów i tak dalej, wykonując jedno tylko proste i bardzo szybkie w przebiegu badanie. To oczywiste, że trzeba tu się będzie przyjrzeć konkretnym opcjom, które będziemy w stanie potem przełożyć dla siebie na naprawdę duże profity.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca