Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
Masaż w ciąży

Masaż ciążowy

      
Dotyk miłości Masaż ciążowy MA-URI(R)

Niezwykłe narodziny

       Helle Hestbjerg z Danii, doktor mikrobiologii, matka dwójki dzieci, będąc w ciąży z trzecim, niczego nie podejrzewała, kiedy pewnej nocy obudził ją poruszający sen. W swojej wizji zobaczyła siebie, trzymającą na rękach małą dziewczynkę, która miała na imię Gaja. Następnego dnia sprawdziła w Internecie, że imię to oznacza Matkę Ziemię. Ten sen i to dziecko stały się zapowiedzą fascynującej przygody, która odmieniła jej życie i skłoniła do porzucenia świetnie zapowiadającej się kariery naukowej.

To właśnie wraz z narodzinami Gai powstał projekt MAMA MA-URI oraz masaż ciążowy.

       To było jej przeznaczenie: zacząć stosować narzędzia MA-URI, holistycznego systemu uzdrawiania, który praktykowała z powodzeniem od kilku lat, dla kobiet w ciąży i ich dzieci. Kolejne lata upłynęły jej na zgłębianiu tej fascynującej wiedzy i zbieraniu doświadczenia, tak aby potem móc się nimi dzielić ze światem.


Czytaj dalej -> ...W zgodzie z rytmem oceanu

       Masaż ciążowy MA-URI sięga swoimi korzeniami tradycji polinezyjskiej i jej głębokiego połączenia z oceanem. Ruchy, które wykonuje się na ciele kobiety leżącej na stole, są zainspirowane rytmem oceanu, jego przypływami i odpływami. Pomaga to kobiecie zestroić się z rytmem swojego ciała oraz cyklami natury a przez to pogłębić świadomość swojego ciała oraz kontaktu z dzieckiem w łonie. Ma to niezwykle istotny wpływ na poród a także na budowanie późniejszej więzi z dzieckiem.

       W masażu ciążowym MA-URI kobieta jest masowana leżąc na boku. Jest on wykonywany od 4 miesiąca ciąży. Masaż rozpoczyna się od ruchów wykonywanych na plecach . Szczególna wagę przywiązuje się do dolnych partii pleców, części krzyżowej, gdzie gromadzi się najwięcej napięcia. Następnie są masowane uda, łydki oraz stopy. Przynosi to wielką ulgę kobietom szczególnie w późniejszych miesiącach ciąży, kiedy nogi zaczynają puchnąć i jest coraz większy problem ze swobodnym przepływem wody w organizmie.

       Jednym z najważniejszych elementów masażu MA-URI jest delikatne masowanie brzucha matki. Służy on przede wszystkim nawiązaniu głębokiego kontaktu między dzieckiem a matką. Ruchy są koliste, bardzo uważne, jest to najbardziej magiczny i poruszający moment całego masażu. Bardzo często dziecko reaguje na dotyk, zaczynając poruszać się w łonie kobiety, w tym momencie więź łącząca matkę z dzieckiem zostaje pogłębiona, otwierając dla obojga nowy wymiar ich relacji.

       Cały masaż jest wykonywany do łagodnej muzyki, która pomaga w odprężeniu, relaksie a także nawiązania kontaktu ze swoim ciałem i dzieckiem.

Masaż ciążowy MA-URI znacznie wykracza poza tylko aspekt fizyczny.

       Używając odpowiednich technik masażu, medytacji sterowanej oraz muzyki, masaż ciążowy MA-URI oferuje kobietom pracę nie tylko na poziomie fizycznym ale także mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Pomaga zmienić trudne przekonania i emocje związane z ciążą, rolą matki, macierzyństwem a także porodem. Daje możliwość uzdrowienia i transformacji wcześniejszych trudnych doświadczeń związanych z tym aspektem kobiecości. Zachęca do podejmowania świadomych wyborów, myśli i emocji, które wspierają proces budowania pozytywnego stosunku do porodu i oczekiwanego dziecka.

Projekt MAMA MA-URI

       Masaż ciążowy jest tylko jednym z elementów szerszego projektu MAMA MA-URI przeznaczonego dla kobiet w ciąży i ich nowonarodzonych dzieci.

       Głównym jego celem jest zachęcenie kobiet aby dostrzegły, że w tym niepowtarzalnym i wyjątkowym stanie oczekiwania na dziecko tkwi dla nich niezwykły potencjał rozwoju osobistego, pogłębienia kontaktu ze swoja kobiecością i ciałem. Jest to niepowtarzalny czas kiedy przed kobietą otwierają się nieograniczone możliwości eksplorowania jej połączenia z rytmami natury, kreatywnością, kobiecą mądrością oraz pokładami bezwarunkowej miłości i troski. W pracy tej niezwykle pomocne są tańce MA-URI oraz wybrane zasady filozofii MA-URI Huny.

       Projekt ten ma też zainspirować kobiety do wzięcia całkowitej odpowiedzialności za swoje doświadczenie ciąży oraz porodu. Pokazuje w jaki twórczy sposób mogą one zaangażować w ten proces swoich partnerów oraz jak pogłębić z nimi relacje poprzez wspólne przygotowanie się do porodu i późniejszej opieki nad dzieckiem.

       Jednym z elementów tworzenia relacji z dzieckiem i budowania z nim więzi przez cały okres ciąży i pierwszych miesięcy jego życia jest nauka masażu. Matki stosując te techniki mają fascynującą możliwość poznania różnych aspektów intensywnej komunikacji i połączenia ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Daje to szerokie pole samorozwoju i niezwykłych odkryć zarówno w relacjach z bliskimi jak i samej ze sobą, ze swoim ciałem, kobiecością i macierzyństwem.

Projekt rozwija się we współpracy z Instytutem MA-URI.

       Zapraszamy kobiety w ciąży oraz kobiety, dla których temat macierzyństwa jest bliski, na weekendowy warsztat z Helle Hestbjerg, który odbędzie w dniach 16-17 października 2010 w Warszawie.

       Kontakt w sprawie zapisów: magda@ma-uriway.pl, 502-599-442

       Magdalena Przeździak-Betlej
Ukończyła cykl Profesjonalnego Treningu dla Praktyków w Danii i Nowej Zelandii w MA-URI Institute Centre for MA-URI Healing Arts, a także Warsztaty dla Trenerów. Od tego czasu współpracuje z Instytutem MA-URI jako trenerka. W minionym roku uzyskała również licencję na wykonywanie Masażu Ciążowego w ramach projektu MAMA MA-URI. Treningi i warsztaty prowadzi z Katiną Kowalak w ramach ich wspólnej firmy MA-URI WAY. (www.ma-uriway.pl)

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca