Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
imiona dla dzieci

Jak wybra ć odpowiedni laktator

      

Laktator, czyli urządzenie do odciągania pokarmu rozwiązuje nie tylko szereg problemów laktacyjnych, ale jest również nieocenionym akcesorium w momencie długiej rozłąki dziecka z matką.

Nie da się ukryć, że sprzęt tego rodzaju najczęściej nabywany jest już w początkowym etapie karmienia piersią - to wtedy pojawiają się pierwsze problemy. Laktator niejednokrotnie podtrzymuje produkcję mleka, dzięki czemu karmienie piersią jest w ogóle możliwe.


Czytaj dalej -> ...Na korzystanie z laktatora decydują się zazwyczaj kobiety, które stawiają na szybki powrót do pracy, co wiąże się z wielogodzinną nieobecnością w domu. Urządzenie to jest bardzo często po prostu konieczne, by móc dostarczać naturalny pokarm niemowlęciu. Tutaj można przytoczyć między innymi zaburzenia laktacyjne, w tym zbyt małą ilość pokarmu (laktator służy wtedy do pobudzania gruczołów mlekowych) czy nadmiar pokarmu (zapobiega wtedy na przykład zapaleniu piersi). Laktator musi być używany także wtedy, gdy samo dziecko nie wykazuje chęci odpowiedniego przystawiania się do piersi bądź schorzenia, na które cierpi (na przykład przyrost wędzidełka do języka) nie pozwalają na sprawny pobór mleka z piersi.

Na rynku polskim występują dwa, główne rodzaje laktatorów. To laktator ręczny (tłokowe, gruszkowe bądź z rączka) oraz laktatory elektryczne, w których pomocą odciąganie mleka z piersi odbywa się automatycznie, bez udziału siły rąk.

Wybór odpowiedniego sprzętu powinien być podyktowany przede wszystkim przyczyną konieczności karmienia dziecka naturalnym mlekiem, ale z butelki.

Laktator ręczny przyda się karmiącym, które chcą odciągać mleko sporadycznie, na przykład przy okazji wyjścia czy krótkiego wyjazdu (mleko można przechowywać kilka dni w lodówce a nawet kilka miesięcy w zamrażarce). Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż jego używanie nie jest zbyt wygodne dla kobiety bowiem musi ona używać siły rąk do odciągania pokarmu. Z drugiej strony może być to także zaletą, ponieważ dzięki temu można regulować idealną siłę ssania.

Laktator elektryczny natomiast to urządzenie, dzięki któremu pokarm odciągany jest w pełnej wygodzie. Sprzęt tego rodzaju przyda się z pewnością kobietom, które muszą regularnie karmić dziecko naturalnym mlekiem z butelki. I chociaż jego cena jest przeważnie nieco wyższa to z całą pewnością to właśnie tego rodzaju urządzenie radzi sobie perfekcyjnie podczas codziennego odciągania pokarmu.

Zobacz także: http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/616-laktator-elektryczny-easystart

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca