Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Leczenie niepłodności

      

Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę leczenia niepłodności?

Niepłodność jest bardzo skomplikowanym problemem zdrowotnym. Wymaga od lekarzy prowadzących leczenie specjalistycznej wiedzy, ale również delikatnego podejścia do pacjentów. W jaki sposób znaleźć odpowiednią klinikę leczenia niepłodności? Na co zwrócić uwagę, kiedy stoimy przed tak trudną decyzją?


Po pierwsze: skuteczność

Jednym z najważniejszych mierników, które pozwalają ocenić jednostki prowadzące leczenie niepłodności, są osiągane efekty. Na nic zdadzą się dyplomy i certyfikaty, jeśli skuteczność leczenia jest niższa od średniej uzyskiwanej w całej Europie. Ten punkt odniesienia jest bardzo ważny, ponieważ nie zawsze w danym typie schorzenia efekt przyniesie działanie standardowe lub takie o najwyższej skuteczności.

Trudne przypadki to takie, w których standardowa i najbardziej na ogół skuteczna procedura zawiodła. Duże jest również prawdopodobieństwo, że inne metody mogą zakończyć się niepowodzeniem. Dlatego bardzo ważny jest kolejny punkt oceny placówki, w której być może podejmiemy leczenie.

Właściwy dobór terapii

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie metody leczenia. Problem niepłodności wymaga, aby wnikliwie szukać jego źródeł. Dlatego klinika powinna mieć szeroki wybór możliwości leczenia. Dopiero na tej podstawie można zaproponować najbardziej odpowiednią procedurę postępowania.

Tutaj też dotykamy kolejnego zagadnienia: sposób terapii powinien zostać zaproponowany pacjentowi i ten wyraża na niego zgodę. Lekarz prowadzący powinien zatem w zrozumiały i wyczerpujący sposób uzasadnić, dlaczego sugeruje daną metodę. Wypunktowane powinny być również wszystkie zalety, a także ewentualne zagrożenia i możliwe komplikacje.

Każdy pacjent powinien być rzetelnie poinformowany również o tym, jak terapia może wpłynąć na stan zdrowia lub samopoczucie. Wiedza na ten temat pomoże zapanować nad ewentualnym obniżeniem nastroju lub skutkami ubocznymi podwyższenia poziomu hormonów.

Możliwość sprawdzenia standardów obsługi

Zaufania do personelu medycznego danej placówki medycznej można tylko poprzez kontakt osobisty. Dlatego klinika leczenia niepłodności https://www.klinikainvicta.pl/ oferuje pierwsze bezpłatne spotkanie z położną. Później następuje konsultacja z lekarzem.

Personel medyczny powinien zawsze być zainteresowany pacjentami i cierpliwie tłumaczyć każdy etap leczenia. Jeśli z jakiegoś powodu dana osoba nie odpowiada leczonej osobie, to powinna być możliwość zmiany. W leczeniu niepłodności komfort pacjentów ma bardzo duży wpływ na ewentualne powodzenie terapii.

Pełen opis terapii

Warto zwrócić uwagę na to, czy klinika leczenia niepłodności przedstawia na swojej stronie internetowej opis stosowanych przez siebie metod leczenia. Im bardziej skąpe są informacje, tym większą ostrożność powinni zachować potencjalni pacjenci. Standaryzacja procedur sprawia bowiem, że nie ma tutaj żadnej tajemnicy zawodowej.

Ilość udzielonych informacji jest zatem miernikiem tego, jak placówka podchodzi do pacjenta. Dobre kliniki leczenia niepłodności nie mają problemu, by udzielić rzetelnych odpowiedzi osobom, które niekoniecznie zostaną ich pacjentami. Na stronach internetowych powinny się znaleźć zarówno informacje o samej klinice leczenia niepłodności, a także opisy stosowanych procedur medycznych.

Wybór kliniki leczenia niepłodności - podsumowanie

Osoby, które dotknął problem niepłodności, powinny zwracać uwagę na to, jakie dana placówka medyczna oferuje możliwości terapii, a także jaka jest skuteczność prowadzonego przez nią leczenia. Powinna również być możliwość poznania personelu, zanim skorzystamy z oferty.

Nie jest wskazane, aby lekarz prowadzący terapię, narzucał pacjentom wybór terapii. Właśnie leczona osoba powinna być przekonana do danego rozwiązania. Rzetelna i pełna informacja, to bardzo ważna przesłanka, by klinika leczenia niepłodności była oceniona jako godna zaufania.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca