Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
dziecko zimą

Mądre wychowanie dziecka

      Każdy rodzic, już od dnia narodzin swojej pociechy, staje przed wielkim zadaniem, jakim jest wychowanie dziecka. Jest to bardzo odpowiedzialna rola, które trwa przez całe życie. Właściwe metody wychowawcze sprawią, że dziecko będzie wiedziało, jak zachowywać się w odpowiednich sytuacjach oraz wykształci się jego charakter i usposobienie. Aby wychowanie dziecka było skuteczne, należy wcześniej zapoznać się z etapami rozwoju malucha, żeby wiedzieć, jak się do nich przygotować oraz wybrać odpowiednią taktykę kształtującą. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami swoich pociech, dlatego ważne, aby już od początku podjąć odpowiednie metody wychowawcze.


Czytaj dalej -> ...
Jak zadbać o wychowanie dziecka?

Głównym czynnikiem w wychowaniu dziecka jest bycie stanowczym oraz wyraźne stawianie granic. Dziecko ciągle sprawdza rodziców oraz weryfikuje na ile mu pozwolą, dlatego konsekwencja jest konieczna, aby maluch wiedział, co mu wolno, a czego nie. Niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, ale dzieci są bardzo bystre i uczą się poprzez obserwacje. Obserwując mamę i tatę, malec uczy się, co jest słuszne i stosowne, uczy się też relacji między ludzkich, podstawowych zachowań oraz standardów życia. Dla nich głównym wzorcem są rodzice, ponieważ to oni są ich autorytetem i dzięki nim, najmłodsi uczą się manier i odpowiednich postaw. Dlatego tak ważne, aby rodzice postępowali w taki sposób, jak chcieliby, aby w przyszłości zachowywały się ich dzieci.


Błędy popełniane w wychowaniu dziecka

Głównym błędem popełnianym w wychowaniu dziecka jest używanie przemocy. Wielu rodziców stosuje bicie jako karę, co jest niedopuszczalne. Błędem może być też rzadkie okazywanie uczuć. Dziecko potrzebuje dużo miłości, przytulania, częstych pochwał i motywujących wskazówek. Daje mu to poczucie przynależności oraz bycia kochanym. Kolejnym niedopatrzeniem ze strony rodzica jest brak czasu dla dziecka - zamiast puszczać mu kolejny odcinek bajki, warto, żeby dorośli wygospodarowali nieco czasu na wspólne zabawy (https://blog-juniorangin.pl/category/akademia-kreatywnego-rodzica/), gry i aktywności, czy to w domu czy na powietrzu. W ten sposób dziecko nie tylko nauczy się spędzać czas z najbliższymi, ale także wykształci w sobie pierwsze umiejętności związane choćby ze .zdrową rywalizacją..

Nie od dziś wiadomo, że rodzicielstwo to najważniejsza rola życiowa dla każdej mamy i taty. To także bardzo duża odpowiedzialność. Jednak wiadomo, że nie da się przejść przez ten wieloletni etap nie popełniając żadnych błędów. Należy pamiętać, że nie zawsze jest to jednoznaczne z tym, że ktoś jest złą mamą lub złym tatą. Wyciągając wnioski i naprawiając to, co za pierwszym razem się nie udało, w oczach dziecka pozwoli to uzyskać status najlepszych oraz godnych zaufania i naśladowania rodziców.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca