Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Jak radzić sobie z nadmiarem pokarmu? Podpowiadamy?

      

W pierwszych dniach lub tygodniach karmienia piersią laktacja jest jeszcze nie do końca ustabilizowana. Może pojawić się problem nadmiaru pokarmu, który dotyka bardzo dużej grupy karmiących mam. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Podpowiadamy.







Nadmiar pokarmu - przyczyny

Problem nadmiaru laktacji dotyka bardzo wielu kobiet. Najczęstszą przyczyną tego stanu rzeczy jest chęć, żeby po karmieniu piersi były zupełnie puste. Wiele mam po nakarmieniu dziecka odciąga resztę pokarmu. To błąd. Dlaczego? Laktacja to proces, który trwa bez przerwy, dlatego nie jest możliwe, aby organizm nagle przestał produkować pokarm. Jeżeli odciągniesz po karmieniu resztę pokarmu z piersi, to do mózgu dotrze sygnał, że znów potrzebne jest mleko, a wtedy na nowo zacznie się jego produkcja.



Nawał pokarmowy

W pierwszych godzinach po porodzie może pojawić się zjawisko określane jako nawał pokarmowy. Około 40 godzin po porodzie produkcja mleka rośnie nawet pięciokrotnie w skali zapotrzebowania dziecka na pokarm. W czwartej-piątej dobie ilość wytwarzanego pokarmu jest najwyższa. Eksperci radzą jak uporać się z tym zjawiskiem - zalecane jest karmienie od 10 do 14 razy na dobę, również nocą oraz przystawianie dziecka do obu piersi naprzemiennie.


Na pomoc wkładki laktacyjne

W okresie karmienia piersią, szczególnie przy nadmiernej produkcji pokarmu, nieocenioną pomocą okażą się wkładki laktacyjne. W tym czasie mleko wypływa z piersi nawet w najbardziej nieoczekiwanych momentach, dlatego takie zabezpieczenie to komfort i bezpieczeństwo dla każdej mamy. W zależności od potrzeb i intensywności laktacji sprawdzić się mogą różne rodzaje wkładek. Dostępnych na rynku jest wiele wariantów: jednorazowe lub wielorazowe, wykonane z różnego rodzaju materiałów, od przeróżnych producentów.


Wkładki laktacyjne EasyStart

Wiele mam poleca wkładki laktacyjne EasyStart. Ten wybór argumentują przede wszystkim wygodą i dyskrecją. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Ważne parametry to przede wszystkim chłonność, przepuszczające powietrze materiały oraz skuteczne umocowanie wkładki. Uczucie suchości przez długi czas oraz wyprofilowany kształt, dzięki któremu wkładka nie odznacza się pod ubraniem, to kolejne cechy, które każdy tego typu produkt powinien posiadać. Bardzo często zdarza się, że na początku okresu karmienia piersi mogą być mocno poranione. Warto wtedy wypróbować wkładki EasyStart z aloesem. Ten naturalny składnik łagodzi podrażnienia, regeneruje oraz błyskawicznie leczy rany.



     
 
 
Loading




 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca