Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Jak wybrać najlepszą kołyskę

      

Kołysanie to ruch, który przypomina dziecku pobyt w matczynym brzuchu, przez co działa uspokajająco i relaksująco. Kołyska to nie tylko atrakcyjny element wyposażenia pokoju dziecięcego pod względem wizualnym, ale również praktycznym. Wybierając kołyskę, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana: powinien być solidny i posiadać atesty.


Parametry kołyski - na co zwracać uwagę

Kołyska zajmuje mniej miejsca niż standardowe łóżeczka dziecięce. Kołyska powinna być niewielka (optymalny rozmiar to około 90 x 40 x 25 cm), ważne również jest, by ułożony w niej materac był idealnie dopasowany. Wybierając drewnianą kołyskę z nielakierowanego, litego drewna, warto zdecydować się na mebel sosnowy. Ważne również jest, by powierzchnie nie były pokryte drzazgami, a kleje, farba czy bejca użyte do malowania lub renowacji kołyski nie były toksyczne i zagrażające zdrowiu dziecka. Dno dziecięcego łóżeczka powinno być szczebelkowe. Dzięki temu możliwa jest cyrkulacja powietrza. Kołyska z możliwością regulacji wysokości to duża wygoda dla rodziców. Dzięki temu można ją dostosować tak, by wyjmowanie dziecka z łóżeczka było najwygodniejsze oraz dopasować np. do własnego łóżka. Blokada bujania to ważny element kołyski. Warto również sprawdzić, czy w czasie bardzo intensywnego bujania, łóżeczko nie wywróci się. Bieguny kołyski muszą stać na stabilnym, twardym i gładkim podłożu, dzięki czemu bujanie będzie przebiegało płynnie. W trakcie kołysania mebel i podłoga nie powinny wydawać żadnych dźwięków. Przed zakupem kołyski warto przygotować podłoże, na którym będzie umieszczona. Jeżeli kołyska ma pręty lub szczebelki, ich wzajemna odległość nie powinna być większa niż 7 cm. Dzięki temu dziecko przypadkowo nie zakleszczy się, ani nie wypadnie. Kołyska wyposażona w kosz pod spodem jest bardzo praktyczna. Dzięki temu najpotrzebniejsze drobiazgi są zawsze pod ręką.Jeżeli kołyska jest pokryta wewnątrz materiałem, należy sprawdzić, czy da się go zdjąć i wyprać.Łóżeczko na kółkach powinno być wyposażone w blokadę kółek lub możliwość ich chowania.Decydując się na kołyskę, można wybrać mebel drewniany, kołyskę nowoczesną-wielofunkcyjną lub kołyskę 3 w 1, która ma możliwość dostawienia do łóżka.W domu, w którym jest kot lub duży pies, kołyska może być niebezpiecznym wyposażeniem wnętrza. Kot może gwałtownie skoczyć, powodując przewrócenie kołyski wraz z dzieckiem, duży pies może ją niebezpiecznie rozbujać i również przewrócić, opierając się przednimi łapami o poręcz.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca