Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Podróż samochodem w ciąży

       Prawo o ruchu drogowym pozwala nie zapinać pasów bezpieczeństwa kobietom w widocznej ciąży. Zdecydowanie bezpieczniej jest dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka, gdy nie korzysta się z tego prawa.

Kobieta w ciąży w samochodzie
W Polsce pokutuje przekonanie, że kobiety w ciąży nie powinny zapinać pasa bezpieczeństwa. Prawo drogowe zwalnia je nawet z tego obowiązku. Bezpieczniej jednak jest używać pasów bezpieczeństwa, to fundamentalna podstawa bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

       W przypadku kobiet w ciąży ważne jest, aby pasy bezpieczeństwa przytrzymywały pasażera na wysokości miejsc, które są najmniej narażone na urazy - na przykład górna cześć tułowia i miednica. Tym sposobem chronione są bardziej wrażliwe części ciała, m.in. brzuch, w którym znajduje się płód.


Czytaj dalej -> ...Ochrona nienarodzonego dziecka
Uczestnicząc w wypadku drogowym, narażona na niebezpieczeństwo jest nie tylko kobieta w ciąży, ale także jej nienarodzone dziecko. Najczęstsze obrażenie to przedwczesne odklejenie łożyska (częściowe lub całkowite). Prowadzi ono do niedotlenienia oraz niedostatecznego odżywienia płodu. Może też dojść do pęknięcia lub uszkodzenia macicy oraz bezpośrednich obrażeń płodu (pęknięcia kości nóg, rąk czy czaszki). Obrażenia te w najlepszym przypadku mogą spowodować przedwczesny poród, w najgorszym - śmierć dziecka. Nie prowadzi się statystyk wypadków drogowych, w których uczestniczą kobiety w ciąży. Nie ma zatem danych, jak często dochodzi do obrażeń płodu w takich sytuacjach. Pewne jest jednak, że bezpieczeństwo płodu zależy od bezpieczeństwa matki.
Lepiej zapinać pasy - ochrona dla przyszłej mamy i jej dziecka
Badania przeprowadzone z udziałem manekina przez firmę Volvo wskazują, że kobiety w ciąży i ich nienarodzone dzieci są najlepiej chronione, gdy kobieta prawidłowo używa trzypunktowego pasa bezpieczeństwa. Znacząco ogranicza on ryzyko obrażeń płodu. Badania dowodzą też, że kobiety w ciąży są w trakcie czołowych zderzeń lepiej chronione, gdy w kierownicy znajduje się poduszka powietrzna. Zdaniem przedstawiciela oficjalnego dystrybutora marki Clippasafe Polsce - producenta unikalnego adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży:

       Należy zapinać pasy! W nowoczesnych samochodach są one fundamentem zaawansowanego systemu ochrony pasażerów. We wstępnym okresie rozwoju płodu pas nie ma dla niego negatywnego znaczenia. Dopiero w późniejszej fazie ciąży (już od 2-go miesiąca) może on być niebezpieczny dla dziecka. Dla bezpieczeństwa dziecka i matki zalecane jest zapięcie pasów przy użyciu specjalnego adaptera dla kobiet w ciąży. Jedynie lekarz może wydać pisemne zalecenie żeby przyszła mama całkowicie zaprzestała używania pasów. W takiej sytuacji radzimy dopasować styl jazdy , jeździć wolniej, a najlepiej unikać jazdy jeśli istnieje taka możliwość. Podsumowując - Zapinajmy pasy!

Adaptery dla kobiet w ciąży - komfort i bezpieczeństwo dla mamy , dla dziecka.
Niektóre kobiety nie zapinają pasów bezpieczeństwa w zaawansowanej ciąży, gdyż jest to dla nich niewygodne. Niepokoją się też, że silny ucisk pasów podczas nagłego hamowania może zaszkodzić dziecku. Pomysłem na te rozterki mogą być specjalne adaptery na pasy bezpieczeństwa. Powodują one, że pas mniej uciska ciężarną oraz zapobiegają przesuwaniu się pasa podczas jazdy - jednym z najlepszych obecnie dostępnych na poskim rynku jest adapter marki Clippasafe - jedyny, którego sposób zapięcia pozwala na zastosowanie go zarówno w spodniach jak i w spodnicy.

Artykuł sponsorowany
Rekomendowana cena detaliczna adaptera Clippasafe BabySafe: 148,99 zł

Więcej informacji na: www.clippasafe.pl
Importerem i oficjalnym dystrybutorem w Polsce marki Clippasfe
jest frima Netradus Polska Sp z o.o. (www.netradus.pl)


     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca