Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża foteliki dziecięce

Przedwczesny poród

      

Przedwczesny poród

O porodzie przedwczesnym mówimy wówczas, gdy dziecko rodzi się między 22. a 37. tygodniem ciąży. Noworodki, które przyszły na świat przed terminem, nie są odpowiednio przygotowane do funkcjonowania poza brzuchem mamy. Aby zwiększyć szanse wcześniaków na zdrową przyszłość, potrzebna jest wielotygodniowa, specjalistyczna pomoc. Tylko tak można uniknąć groźnych zakażeń i zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości rozwojowych w przyszłości.


Czytaj dalej -> ...Ile mam rodzi przedwcześnie?

Co dziesiąte polskie dziecko rodzi się przedwcześnie. Za taki stan rzeczy odpowiada wiele czynników- od socjoekonomicznych po zdrowotne. Wśród bodźców wymienianych jako największe, potencjalne zagrożenie dla kobiet w ciąży wymienia się m.in. niezdrowy styl życia, zbyt młody lub zbyt późny wiek przyszłej mamy, złą sytuację rodzinną, niską świadomość medyczną, niezadowalający stan zdrowia sprzed okresu ciąży i z czasu jej trwania oraz ewentualne choroby przewlekłe (np. nadciśnienie tętnicze oraz cukrzycę). Jak nie urodzić za wcześnie? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby Twoje dziecko przyszło na świat dopiero wtedy, gdy będzie na to w 100% gotowe? W czasie ciąży dbaj o siebie najlepiej jak potrafisz. Prowadź oszczędny tryb życia, unikaj stresów i zatroszcz się o właściwe odżywanie. Okazuje się bowiem, że kobiety, które w czasie trwania ciąży zbyt mało przybrały na wadze, są bardziej narażone na przedwczesny poród . Odpowiednia, dobrze zróżnicowana i zrównoważona dieta wsparta odpowiednimi suplementami to podstawa. Składniki zawarte w preparatach dla kobiet w ciąży mają bowiem istotny wpływ na prawidłowy rozwój malucha w brzuchu i zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu.

Czas relaksu

Relaks ma kolosalny wpływ na kondycję przyszłej mamy. Właściwy odpoczynek, polegiwanie w czasie dnia, krótkie drzemki oraz dobry, mocny sen w nocy są niezwykle ważne i potrzebne, zwłaszcza gdy występują ku temu przesłanki medyczne (np. niewydolność szyjki macicy). Bardzo ważne jest to, aby do snu układać się w wygodnej i bezpiecznej pozycji- najlepiej na lewym boku. Specjalne poduszki dla kobiet w ciąży ( np. Poofi Pure) sprawdzą się tutaj doskonale. Dlaczego? Ponieważ "czuwają" nad beztroskim, bezpiecznym i wygodnym snem przyszłej mamy. Poduszki dedykowane kobietom w ciąży dbają o prawidłowe krążenie, pozwalając uniknąć problemów układem krwionośnym, redukują ryzyko powstania żylaków, zakrzepów, kurczów łydek, zapewniają dziecku odpowiednią ilość krwi i składników odżywczych, minimalizują ryzyko niebezpiecznych omdleń. Dzięki temu, że przyszła mama dobrze śpi i właściwie wypoczywa, jej układ odpornościowy staje się silniejszy. A to bardzo ważne. Nie od dziś bowiem wiadomo, że odpowiedni styl życia (w którym sen odgrywa bardzo ważną rolę) pozwala unikać infekcji i stresów, czyli dwóch najczęstszych powodów występowania porodów przed czasem.

Gdy dojdzie do wcześniejszego porodu...

Są sytuacje, w których wczęsniejszego porodu nie da się uniknąć. Należy pamiętać, że wcześniak musi zostać otoczony specjalną opieką, nie tylko w czasie hospitalizacji, ale również po powrocie do domu. Specjalna pielęgnacja, bliskość, która da maluszkowi poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnienie mu spokoju - to podstawowe działania. Mama wcześniaka musi być gotowa na częstsze wizyty kontrolne u neurologa, okulisty czy kardiologa. Większość z tych działań stanowi profilaktykę, która pomoże wcześniakowi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bardzo ważne jest również zadbanie o rozwój fizyczny dziecka: większość wcześniaków zostaje skierowana pod opiekę rehabilitanta, który może również zalecić stosowanie specjalnej poduszki stabilizacyjnej - gniazdka, zapewniającego symetryczne napięcie mięśniowe.

Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi Pure - cena 269,00 PLN www.poofi.pl
Poduszka stabilizacyjna Poofi Pure - cena 59,00 PLN www.poofi.pl

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca