Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Umuzykalnienie dla najmłodszych - 21 tydzień

      

Muzyka jest podstawowym bodźcem dla najmłodszych dzieci, nawet takich w wieku prenatalnym. Dlatego w 21 tygodniu wraz z maleństwem i innymi mamami z dziećmi wzięłam udział w zajęciach, prowadzonych przez Magdalenę Kunce. Udowodniono, że dzieci, które mają do czynienia z muzyką na tak wczesnym etapie, szybciej się rozwijają. Magda jest śpiewaczką, psychologiem i specjalizuje się w metodzie Edwina Gordona, która polega na rozwijaniu zdolności muzycznych dziecka za pomocą śpiewu. Dzieci poprzez asymilację uczą się rozumieć muzykę, a także w dalszym etapie - improwizowania i kompozycji. W ten sposób możemy pobudzić wrażliwość słuchową i wesprzeć wszechstronny rozwój dziecka. Będzie to procentować przez całe jego życie!

Na filmiku fragmenty zajęć, w których udział wzięli: Helenka - córeczka prowadzącej Magdy, Kinga Wojciechowska ze znaną już Wam małą Lu oraz Ewa Mazowiecka z Mateuszem, no i ja i nasze maleństwo w wieku prenatalnym.

Helenka na końcu losuje zwycięzcę poprzedniego konkursu. Nagroda już w drodze!

Po zajęciach z umuzykalnienia wybrałam się do Warszawskiej Opery Kameralnej na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Anna German. Gratuluje dla laureatów!

,,Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj...!"

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca