Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Aktywność przyszłej mamy - 25 tydzień

      

W tym tygodniu spotkałam się z Julitą Emanuiłow - realizatorką dźwięku, która była niezwykle aktywną podczas ciąży. Jak to właściwie jest z tą aktywnością - zawodową i sportową? Posłuchajcie co ma na ten temat do powiedzenia Julita, m.in. trafiły mi do przekonania takie oto słowa: ,,Na ile to jest możliwe nie trzeba rezygnować ani z pracy ani z hobby. (...) Zależy od warunków i własnego wyczucia - trzeba robić to, co się uważa za bezpieczne w takiej sytuacji".

Maleństwo szybko teraz rośnie, jego ruchy widać nawet z zewnątrz! Ma już swój określony rytm dnia - paradoksalnie zaczyna harce wtedy, gdy odpoczywam lub układam się do snu :) Czy wiecie co to jest surfaktant? To substancja zapobiegająca sklejaniu się pęcherzyków płucnych, właśnie się wykształca.

Pod koniec II trymestru towarzyszy mi spory apetyt. W weekend przyrządzam rosół z jagnięciny i potrawę z tego najzdrowszego ponoć mięsa z dodatkiem pęczaku i warzyw.

Radość sprawia mi przygotowanie do koncertu ,,Stabat Mater" Luigi Boccheriniego z udziałem ,,The New Art Ensemble". Cudowny utwór z 1781 roku. Mój powrót na łono muzyki dawnej.

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca