Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Syndrom wicia gniazda - ciąża jest jak symfonia - 26 tydzień

      

W 26 tygodniu zaczynam na okrągło myśleć o urządzeniu pokoju dziecięcego. Po solidnym remoncie i zakupie mebelków dla dziecka, porządkujemy rzeczy, które otrzymaliśmy od przyjaciół. Są to cudne prezenty, takie jak buciki, śpioszki, kocyk, cocoonababy, książki i wiele innych... Czy wiecie co to są pajacyki albo bodziaki...? O tym opowiada mój gość - pianista i pedagog Wojciech Antosik, z którym miałam przyjemność zaśpiewać przedświąteczny koncert. Wojtek porównuje ciążę do symfonii..., jak to prawdziwy muzyk - w oparciu o budowę allegra sonatowego (najpierw są dwa ścierające się ze sobą tematy, potem następuje część wolna, wreszcie scherzo i finał; no a w międzyczasie jest tzw. wicie gniazda).

Początkowo może trochę przynudzam na temat rozwoju dziecka, udzielając ,,dobrych rad" (jak poprawić sobie nastrój czyli randka z mężem) lub opowiadając o niedoborach i suplementach, ale to wydaje mi się ważne. Pamiętajcie o przyjmowaniu żelaza, które można znaleźć w burakach (stąd barszczyk czerwony - migawki na filmiku), w natce pietruszki, mięsie, rybach, jajach i soczewicy. W przeciwnym razie hemoglobina i erytrocyty spadają na łeb na szyję.

Oszczędzajmy się, wysypiajmy, relaksujmy. Polecam dobrą książkę (czytam teraz biografię Ady Sari pióra Bogusława Kaczyńskiego) czy wyjście do teatru (w Och-Teatrze premiera ,,Upadłych aniołów" w reżyserii Krystyny Jandy).

Na koniec - rozstrzygnięcie konkursu z poprzedniego odcinka. Popatrzcie kto wygrał płytę ,,Anna. Pamięci Anny German" (13:08).

Teraz przymierzam się do ciążowej sesji zdjęciowej. Myślicie, że to dobry pomysł?

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca