Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Uśmiech ciąży - 28 tydzień

      

Trwa 28 tydzień. Wraz z najlepszymi życzeniami przedstawiam Wam ostatni odcinek mojego vloga w tym roku. Gościmy w Klinice Stomatologicznej Diamond Dental, której właścicielem jest znakomity stomatolog i chirurg dr István Tánczos. Do tej pory byłam przekonana, że leczenie zębów w ciąży jest niewskazane. Doktor Tánczos wyprowadza mnie z błędu; w rozmowie służy dobrą radą na temat pielęgnacji zębów i profilaktyki, jaką powinny stosować kobiety w ciąży (ale nie tylko). Mowa o spożywaniu ryb, witaminie D, rozwoju uzębienia u naszych pociech... (3:00-11:00).

Na marginesie dodam, że István jest z pochodzenia Węgrem; i jest drugą osobą w Polsce, jaką znam (po moim mężu), która mówi po polsku na tak wysokim poziomie. Ważny jest regularny przegląd zębów u specjalisty. A wizyta w klinice stomatologicznej może być przyjemna! http://www.diamonddental.eu/#imageBan...

Wcześniej udaję się na spacer z Sambą - miłą sunią naszych przyjaciół Bożenki i Macieja z Milanówka (w czwartym odcinku pożyczałam od nich Prezesa) :).

Biorę sobie do serca rady Istvána na temat spożywania ryb i zabieram się za przygotowanie sałatki śledziowej. Potem gotuję noworoczny barszcz z przepisu drogiej pani prof. Iwony Kowalkowskiej, zresztą promotor mojej doktorskiej pracy:

1-1,5 kg buraków ugotować, a następnie zetrzeć na tarce z dużymi oczkami. Starte buraki wrzucić do wywaru, ponownie zagotować i odcedzić z buraczanych ,,wiórków". Dorzucić trzy suszone prawdziwki, obraną włoszczyznę i ugotować do miękkości. Z wywaru wyjąć ugotowane warzywa i dodać: wyciśnięty czosnek (tyle ile kto lubi), majeranek, sok z limonki, odrobinę cukru, sól, liście laurowe, ziarnka ziela angielskiego i kilka ziarenek czarnego pieprzu. Zagotować i ... finish:) Smacznego!

Towarzysząca nam muzyka pochodzi z płyty Co-Opera (kompozycje Marcina Nierubca do słów Michała Zabłockiego).

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca