Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Trening w ciąży - 29 tydzień

      

W 29 tygodniu mojej ciąży spotkały się ze sobą trzy różne światy; nazwijmy to tak: siłownia, impreza górnicza i jak zawsze - opera. Najpierw dopadło mnie przeziębienie. Początkowo wyglądało groźnie (łamanie w kościach, bóle mięśni, gwałtowne osłabienie). Na szczęście przeszło tak szybko jak się zaczęło i to pod wpływem stosowania metod naturalnych, takich jak imbir, czosnek, no i oczywiście wygrzewanie się pod kołdrą.

Być może wszystko jest sprawą nastawienia...

Po szybkim pokonaniu infekcji wybrałam się na siłownię, na ćwiczenia pod okiem trenera personalnego, Michała Ostrowskiego. Udowodniono, że dzieci, których mamy ćwiczyły w ciąży osiągają po urodzeniu większą punktację w skali Apgar.

Michał poprowadził ze mną zajęcia dla kobiet ciężarnych - rozgrzewające, wzmacniające, rozciągające i oddechowe. Oto one:

Ćw. 1 - plecy okrągłe i wklęsłe (kontrolowany wdech-wydech jest zawsze!)
Ćw. 2 - wzmacniamy mięśnie grzbietu (prawa ręka do przodu, lewa do tyłu i łączymy kolano z łokciem)
Ćw. 3 - ciążowa pompka (brodą prawie dotykamy maty)
Ćw. 4 - ćwiczenie na mięśnie brzucha (uginamy ramiona w stawie łokciowym z jednoczesnym uniesieniem jednej nogi)
Ćw. 5 - rolowanie miednicy (na piłce, wdech do tyłu, wydech do przodu)
Ćw. 6 - ćwiczenie na uda i pośladki (opierając się bokiem o piłkę unosimy jedną nogę)
Ćw. 7 - proste ćwiczenie oddechowo-rozciągające
Ćw. 8 - rozciąganie mięśni grzbietu
Ćw. 9 - squat czyli przysiady z odwodzeniem nogi (uwaga: kolana w tył!)

Naszym ćwiczeniom towarzyszy muzyka Marcina Nierubca do słów Michała Zabłockiego z płyty ,,Co-Opera" - fragment utworu ,,Biały kwiat" w wykonaniu moim i Krystiana Adama Krzeszowiaka.

Zapraszam na zajęcia z Michałem Ostrowskim: https://www.facebook.com/ForeverHealt...

Następnie przenieśliśmy się na Śląsk i tak pierwszy weekend roku spędziliśmy na uroczystości jubileuszu 35-lecia wspaniałego małżeństwa Danusi i Mirka. Świetnie się bawiłam na prawdziwej górniczej imprezie, z udziałem orkiestry dętej, która dodała moim wrażeniom z 29 tygodnia ciąży niespotykanego kolorytu.

Uwielbiam śpiewać dla Przyjaciół. Kochani, dedykuję Wam tę arię Pucciniego ,,O mio babbino caro", życząc kolejnych 35 lat wspólnego pożycia w zdrowiu i wielkiej radości!

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca