Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Seks w ciąży - spotkanie z prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem - 30 tydzień

      

30 tydzień ciąży i spełnione marzenie - spotkanie z najsłynniejszym w Polsce ekspertem w dziedzinie seksuologii, wybitną osobowością, przemiłym, dystyngowanym profesorem Zbigniewem Lew-Starowiczem. Rozmawiamy oczywiście o tym, co dla ludzkości najważniejsze, najpiękniejsze - o współżyciu płciowym, ale w kontekście ciąży. Seks jest ,,więziotwórczy (...), jest jednym z głównych fundamentów udanego związku i ma działanie prozdrowotne" - mówi profesor. Współżycie w ciąży to sprawa bardzo zróżnicowana. Zależy od wielu czynników, przede wszystkim od przebiegu ciąży. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, to nie ma żadnych przeciwwskazań ani ograniczeń dla ars amandi. W ciąży wzrasta libido i apetyt na seks, zwłaszcza w drugim trymestrze. Zbliżenie stać się może nawet źródłem większej satysfakcji niż dotychczas. Zobaczcie na filmie, jak wyglądała ta rozmowa na 1:37-11:20 oraz post scriptum od 12:17 (gdzie profesor przestrzega przed ,,kształceniem" za pośrednictwem Internetu).

Przed spotkaniem z profesorem udaję się na lunch, pełen japońskich przysmaków. Polecam pieczoną rybę jako źródło białka, witamin (A, E, D), nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 oraz składników mineralnych, takich jak wapń, potas, żelazo, fosfor. Nie opuszczam też konsultacji wokalnych, prowadzonych przez moją maestrę i przyjaciółkę Jagnę Sokorską-Kwika. Pracujemy nad jedną z pieśni kurpiowskich Karola Szymanowskiego ,,U jeziorecka" ze znaczącym tekstem ludowym: ,,Nadjechoł ci jo, Jasiulek młody: Tutaj dziwcyno lepse jagody. Z kunika sprysnuł, za runcke ścisnuł: Przystań dziwcyno do moji myśli (...)"

........

Robię wszystko co w mojej mocy, żeby nasza córeczka była szczęśliwa. Ona w tym trzecim trymestrze intensywnie się porusza i nieźle kopie. :)

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca