Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Wyprawka do szpitala - 33 tydzień cz. 1

      

Ponad cztery dni zajęło mi rozmyślanie, konsultowanie, zakupy i wreszcie pakowanie torby do szpitala. Spotkałam się z Martą Motkowicz - śpiewaczką operową i mamą dwóch bardzo grzecznych chłopców - Borysa i Olgierda. Sprawy poruszane w tym odcinku są wg mnie na tyle istotne, że przekroczyłam swój planowany czas vlogowy i musieliśmy wyprodukować aż dwie części.

O rozwoju dziecka w 33 tygodniu ciąży, praktyczne rady na temat spożywania płynów (uwaga na odwodnienie!) oraz snu - jak uniknąć bólu kręgosłupa (gorąco polecam tzw. rogal ciążowy). Czy wiecie co to jest ,,bisfenol A"? Toksyczna substancja zawarta w opakowaniach typu plastik, puszka - ma działanie szkodliwe, podobne do działania fałszywych hormonów żeńskich (powoduje nieodwracalne szkody w układzie hormonalnym, zmiany nowotworowe, bezpłodność). O tym się specjalnie nie mówi, choć na szczęście już teraz butelki i opakowania żywości dla dzieci często mają napis: ,,Bisfenol free". Szukajmy więc alternatywnych rozwiązań. Unikajmy tworzyw sztucznych!

Z Martą poruszam wiele spraw... Zanim zaczniemy przebierać w ubrankach, szykując torbę do szpitala, rozmawiamy ogólnie o ,,urokach" ciąży (zgaga, bezsenność, cesarskie cięcie) i macierzyństwa (o tym dolegliwościach się zapomina!), szybkim powrocie do formy (2 miesiące połogu to minimum), o tym, że opera może być ,,drugim domem dziecka".

Obejrzyjcie także część II tego odcinka, a w nim np. złote myśli młodej matki: ,,ucapić dzieckiem pierś". :) Torba-wyprawka do szpitala będzie już kompletna.

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca