Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Początek dziewiątego miesiąca - 36 tydzień

      

Ciąża dodaje skrzydeł! I to nawet w dziewiątym miesiącu. Sama jestem zdziwiona, że tak dobrze mi idzie - poczucie zdwojonej energii i spełniającego się cudu rekompensują typowe dla tego stanu dolegliwości. Czas na pewne podsumowanie. Na filmiku za bardzo się rozgadałam, podając niektóre z najczęstszych objawów towarzyszących prawidłowo przebiegającej ciąży i które także i mnie nie ominęły. Jednak do tej pory nie wystąpiły u mnie żadne bóle pleców i kręgosłupa, krwawienia, obrzęki czy pogorszenie wzroku... To wielkie szczęście!

W 36 tygodniu moim gościem jest Anna Jaworska - lekarz pediatra, która jest także mamą, a swoją ciążę, okres połogu i wczesnego macierzyństwa wspomina jako najlepszy czas w jej życiu. Ania jako pierwsza podała mi radosną nowinę o pozytywnym wyniku mojego badania krwi beta HCG :) Posłuchajcie rozmowy o ostatnich przygotowaniach do porodu i nowej życiowej roli (3:53-8:58).

W tym tygodniu powoli zamykam sprawy artystyczne. Wzięłam udział w nagraniu utworu Daniela Kozakiewicza - projekt ,,Ulica piękna" (są to ciekawe, po raz pierwszy przeze mnie tknięte, niemal hip-hopowe klimaty).
" Walka o dobro zwierzat, gdy zabijaja ludzi,
To dla mnie obłuda; litosc we mnie budzi. (...)
Ref. Kocham bardzo moje życie, tylko to mnie kręci
I go nigdy nie opuszczę za nic aż do śmierci"

Udałam się też do szpitala na mały rekonesans. Badanie KTG (akcja serduszka i ewentualnych skurczy) przebiegło bezstresowo, a wynik jest prawidłowy!

W ciąży ponownie ,,odkrywam" targowisko miejskie, gdzie z powodzeniem można nabyć produkty pochodzenia ekologicznego. Podczas zakupów spotkałam cudowną sunię rasy Malamut, której wdziękowi nie mogłam się oprzeć (podobno jest bardzo dzieciolubna). Zajadamy się smakołykami prosto od polskiego rolnika, przyrządzając treściwy obiad, by następnie zdrzemnąć się błogo z kotem obok brzucha.

Mam nadzieję - do zobaczenia w 37 tygodniu!

Więcej ciekawych informacji, filmów i prezentacji na videoblogu Justyny Reczeniedi. Zapraszamy.


Czytaj dalej -> ...

     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca