Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Jakie wózki głęboko spacerowe są idealne dla dziecka?

      

Świeżo upieczeni rodzice, jeszcze przed narodzinami upragnionego dziecka, borykają się z kompletowaniem wyprawki. Wiele wyborów, jakich dokonają nie będzie miało dużego znaczenia, ponieważ dziecko z wielu rzeczy bardzo szybko wyrośnie i zostaną one wyrzucone, lub przekazane koleżance spodziewającej się dziecka lub rodzinie. Jednakże wybór wózka może być trudny i przysporzyć wiele stresu, ze względu na długość użytkowania, ponieważ może on posłużyć do drugiego, a w niektórych przypadkach nawet aż do trzeciego roku życia maleństwa. Dla matek priorytetem mogą być walory estetyczne i możliwość wykorzystania wózka przy drugim dziecku, natomiast ojcowie zdecydowanie chętniej zwrócą uwagę na praktyczność oraz możliwość użytkowania pierwszego pojazdu swojej ukochanej latorośli w różnych warunkach terenowych takich jak miasto czy las. Z tych powodów warto zrobić rozeznanie na rynku, porównać ceny oraz poznać specyfikacje pierwszego pojazdu maluszka i dostosować to wszystko do potrzeb powiększającej się rodziny.


   

Popularne rodzaje wózków.


Najczęściej rodzice decydują się na wózki głęboko spacerowe, w których można znaleźć: stelaż oraz głęboką gondolę dedykowana dzieciom od pierwszych dni życia. Wózek z przekładaną rączką charakteryzuje się ogromną praktycznością, ponieważ można przepiąć gondolę lub spacerówkę przodem do rodzica, lub przodem do świata w zależności od potrzeb oraz preferencji czy wieku dziecka.
Na rynku są dostępne wózki 2w1, 3w1, a nawet 4w1. Można wybierać spośród różnych kombinacji. Warianty mogą dzielić się na gondole i spacerówkę lub wózek głęboki oraz fotelik samochodowy wypinany w stelaż za pomocą specjalnych adapterów. Jeżeli zdecydujemy się na wózek z przekładana rączka, to jest możliwość przepięcia fotelika przodem do rodzica lub świata, tak samo jak w przypadku gondoli. Wózki 3w1 to zestaw gondoli, fotelika I spacerówki. Natomiast wariant najbardziej rozszerzony to opcja 4w1, która posiada wszystkie części wymienione wyżej plus bazę isofix do bezpiecznego zamontowania fotelika do jazdy samochodem.

Czym się kierować przy wyborze wózka głębokiego?


Wózki głęboko spacerowe nazywamy również gondolą - posłuży dziecku od urodzenia do około 6 miesiąca życia. Warto zwrócić uwagę na wymiary oraz głębokość wózka. Im wymiary większe, tym dłuższa użytkowość wózka głębokiego dla dziecka, które jeszcze nie siada samodzielnie. Warto zaznaczyć, że niektóre dzieci usiądą samodzielnie dopiero w 9 miesiącu życia, a fizjoterapeuci zalecają wożenie dziecka niesiedzącego w pozycji leżącej.
Kolejnym bardzo ważnym aspektem są materiały, z których wykonana jest gondola. Warto zwrócić uwagę, czy budka jest pokryta materiałem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy, zapoznać się czy materiał jest łatwopalny oraz, czy posiada ATEST czyli, czy pokrycie wózka jest bezpieczne dla noworodków i niemowląt. Bezpieczeństwo oraz komfort dziecka to najważniejsze czynniki.

Ważna rola stelaża podczas używania spacerówki.


Wózek z przekładana rączką zawiera stelaż, w który można przepinać dziecko przodem do opiekuna lub przodem to świata. Pełni to ogromną rolę szczególnie podczas użytkowania spacerówki, kiedy dziecko siedzi samodzielnie i jest ciekawe co się dzieje dookoła.
Warto zwrócić uwagę, czy wózek z przekładana rączka posiada stopień regulacji pozycji niemowlęcia od pozycji leżącej, półleżącej aż do siedzącej. Jest to szczególnie istotne przy niemowlętach niesiedzących samodzielnie, które nie mieszczą się już w gondoli. Jest to również przydatne przy dzieciach bardziej wymagających, które nie akceptują jednej pozycji w wózku. Takie rozwiązanie jest polecane również przez ortopedów, ponieważ jeżeli dziecko zaśnie w wózku rodzic ma możliwość przechylenia dziecka do bezpiecznej dla kręgosłupa pozycji leżącej, a gdy dziecko się obudzi, można wrócić do pozycji siedzącej.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest możliwość regulacji rączki. Powinna być dostosowana do wzrostu opiekuna. Idealnie, gdyby posiadała trzy stopnie regulacji. Jest to istotne szczególnie podczas dużej różnicy wzrostu pomiędzy opiekunami.

Wózek idealny to dostosowany do Twoich potrzeb!


Podczas wyboru wózka nie warto kierować się tylko ceną. Oczywiście warto porównać koszt wózka w różnych sklepach. Zdecydowanie dobrym pomysłem byłoby obejrzeć i wypróbować wózek, chociaż w sklepie, aby wybór był trafiony.
Warto zastanowić się, czego oczekujemy od wózka, jakie są potrzeby naszej rodziny oraz na jak długo chcielibyśmy aby nam posłużył. Przy tym, koniecznością jest wybór odpowiednich kół . żelowych lub pompowanych. Żelowe świetnie się sprawdzą w warunkach miejskich oraz nie ma ryzyka przebicia kół. Natomiast koła pompowane zapewniają idealną amortyzację podczas spacerów na bardziej wymagającej powierzchni. Jednakże warto mieć na uwadze, iż istnieje możliwość złapania gumy.
Należy zwrócić uwagę na ciężar wózka oraz rozmiar po złożeniu. Jest to niezmiernie ważne, jeżeli rodzina mieszka na piętrze lub posiada małe mieszkanie i nie może sobie pozwolić, żeby pojazd maluszka zajął cały przedpokój lub pół salonu.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca