Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
ciąża

Najlepsze pomysły na zabawy plastyczne

      

Wszyscy uwielbiamy prace plastyczne naszych pociech. Wykonywanie ich to wspaniała zabawa dla dzieci, a dla dorosłych - popis kreatywności i dziecięcej wyobraźni, a także pamiątka na całe życie. Nie wspominając o tym, jak pięknie takie prace prezentują się na ścianie w salonie czy szkolnym korytarzu! Znajdźmy ujście dla artystycznych zapędów maluchów, wykorzystując nietuzinkowe pomysły na zajęcia plastyczne, które sprawdzą w szkołach, przedszkolach oraz w zaciszu własnego domu. Wyczarujmy razem z dziećmi wspaniałe prace i pokażmy im, że ograniczyć je może tylko wyobraźnia.


    Papierowe cudeńka

    Zwyczajne rysowanie prędzej czy później staje się nudne. A przecież papier da się wykorzystać o wiele ciekawiej! Jedna kartka może zamienić się dosłownie we wszystko: w samolot, drzewo albo słonia. Sztuka origami w nieco uproszczonej formie to świetny pomysł na tematyczne zajęcie plastyczne szkole lub deszczowe popołudnie w domu i daje tyle radości, że nie tylko dzieci wciągną się w zabawę składania papieru. Samodzielne wymyślanie wzorów jest jednak dość trudne nawet dla dorosłych, dlatego ułatwmy sobie życie i poszukajmy inspiracji w dziecięcych książeczkach o origami. Znajdziemy tam niezliczone pomysły i bajeczne wzory oraz przejrzyste instrukcje ich wykonania. Możemy także rozejrzeć się za poradnikami na temat płaskiego origami, wykonywanego metodą nacięć na kartce. Technika prosta, a jakże efektowna. I znakomicie sprawdza się przy wykonywaniu laurek!

    Zróbmy sobie zabawkę!

    Czasami, zamiast kupować kolejną zabawkę, lepiej zaproponować dziecku zrobienie jej. Z wykorzystaniem masy papierowej zrealizujemy niesamowite pomysły, wypełnimy miniaturową zagrodę własnoręcznie ulepionymi zwierzątkami lub stworzymy zabawkowe owoce do kącika małego kucharza. Wszystkie składniki masy znajdziemy w każdej kuchni, a do ozdobienia ich nadadzą się zwykłe farbki plakatowe. Koszt praktycznie żaden, a wspólne lepienie i późniejsza zabawa samodzielnie wykonanymi figurkami - bezcenne! Doskonale nadadzą się też na dekoracje... albo prezent z okazji Dnia Babci. Wiele elementów do tworzenia ciekawych i kolorowych dekoracji oraz zabawek znajdziesz w ofercie Moje Bambino.

    Kolorowe okna

    Farby witrażowe wykorzystuje się przede wszystkim do tworzenia ozdób na szyby, ale z równym powodzeniem można ich używać na ceramice. Maluchy na pewno ucieszą się z możliwości ozdobienia swoich ulubionych kubków i talerzyków. Malunki tego rodzaju można utrwalić wypiekaniem, a nieutrwalone odchodzą bez problemu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko ozdobiło nimi okno w swoim pokoju. Farbki takie można kupić wraz z załączonymi wzorami, dzięki którym dziecko będzie mogło jednocześnie ćwiczyć precyzję ruchów dłoni.

    Te przykłady to zaledwie wierzchołek góry lodowej - pomysłów na zabawy plastyczne znajdziemy bez liku, a najlepiej poszukać książkowych poradników, które zainspirują zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Niech zabawa sztuką wniesie jeszcze więcej uśmiechu i kolorów w dziecięcy świat.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca