Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat

Projekt 9M - sesja

       Od pierwszych chwili noszenia w sobie naszego Króliczka nie mogłam doczekać się brzucha. Ciągłym zadzieraniem bluzki i sprawdzaniem w lustrze ,,czy już widać" wzbudzałam salwy śmiechu wśród najbliższych. Niecierpliwie czekałam, kiedy w końcu będę mogła dumnie pokazywać wszem i wobec mój stan...

       Gdy kształty zaczęły się niedwuznacznie zaokrąglać dokładałam wszelkich starań, żeby podkreślić brzuszek. Nigdy wcześniej nie byłam tak dumna ze swojego wyglądu, nigdy wcześniej nie cieszyły mnie zmiany zachodzące każdego dnia w moim ciele. Nigdy wcześniej nie czułam się taka piękna!

Czytaj dalej -> ...       Muszę jednak przyznać, że były chwile, w których moja pewność siebie została wystawiona na ciężką próbę. O, naiwności ty moja! Przeglądając strony internetowe sklepów z ciążowymi ubraniami dawałam się nabrać na opalone, smukłe łydki, drobne biusty i kształtne plecy modelek, które nijak nie pasowały do wystających brzuszków. Moje puchnące stopy , zmieniające się krzywizny kręgosłupa i powiększający się w zastraszającym tempie biust o mało nie wprowadziły mnie w kompleksy. Dopiero w zakładce ,,Jak nosić ubrania ciążowe po ciąży?" ukazywały się te same modelki z identycznymi fryzurami i makijażami już bez, co oczywiste, sztucznych brzuchów. Producenci bielizny też nie zdają egzaminu chórem recytując swój koronkowy alfabet tylko do ,,D". Podobnie firmom obuwniczym nie udaje się postawić w jednym równaniu ,,ładne" i ,,wygodne". Jakie to szczęście, że urok ciąży promienieje ponad to wszystko. :)

       Gdy po raz pierwszy przeczytałam o projekcie 9m, od razu zapałałam wielkim entuzjazmem do całego przedsięwzięcia. Z czasem było tylko lepiej: inne mamy 9m - kobiety z energią, siłą i uśmiechem mówiące o swoich ciążach i autorki akcji - charyzmatyczne dziewczyny z milionem pomysłów, z zaangażowaniem realizujące założenia projektu. Właśnie tak to wszystkie widziałyśmy - kobieta w ciąży pięknieje, nabiera wyjątkowego czaru, skrywana przez nią tajemnica dodaje jej powabu, któremu każdy ulega.


       Bardzo się cieszę, że mogłam stać się uczestniczką tej akcji i móc pokazać światu, jak wyjątkowo się czuję i wyglądam.

       Nie było przeszkód, których nie pokonałabym z tą nową energią, żeby dotrzeć na sesję. Nie straszne mi były pobudka o czwartej (to tylko godzinę wcześniej niż zwykle), kilometry z Poznania do Warszawy (mąż zawiózł na dworzec i ulokował w przedziale dla ciężarnych) i kapryśna pogoda (ech, nawet jakby lało, to dziewczyny coś by wymyśliły). Nie przeszkodziły nawet żarłoczne komary i zimna woda. Było wspaniale! Mama Gosi upiekła fenomenalne ciasto drożdżowe, a po powrocie z sesji poczęstowała gorącą herbatą z miodem. Pycha!

       Na zdjęciach 9m jestem prawdziwa. Ewa, Kasia i Gosia dołożyły wszelkich starań, abym czuła się swobodnie i naturalnie. W przygotowaniach do sesji wspólnie omawiałyśmy obraz jaki chcemy uzyskać i jakimi sposobami. Stylizacje jakie zaproponowała dla mnie Kasia miały kształty moich fascynacji klimatem lat 60. i 70. Ubrania podkreślały moją kobiecość, dodatki wydobywały smak. W makijażu, w jaki ubrała mnie Gosia królowały naturalne ciepłe barwy, w których czułam się absolutnie swobodnie, nawet wtedy, kiedy przypadkowo, ale nad wyraz efektownie, chlapnęłam sobie wodą w twarz. Słoneczny i lekki klimat, w jakim osadziła mnie Ewa wyjątkowo przypadł mi do gustu i bez ograniczeń poddawałam się jej pomysłom. Muszę przyznać, że byłam mocno zaskoczona moją otwartością i śmiałością, z którą wchodziłam w kolejne odsłony i role, w jakich chciała mnie zobaczyć Ewa. Najwyraźniej to jej iskra boża do odkrywania piękna! :)

       Dzięki Projektowi 9m mogłam poczuć się szczególnie pięknie, ale przede wszystkim doświadczyć, że urok mojej ciąży jest naturalny, wynika ze mnie, mojej radości i akceptacji. Jak każda mama Projektu 9m jestem prawdziwa - uczciwie blada, zwyczajnie krągła, autentycznie brzuchata. Piękna siłą, radością, oczekiwaniem.

       Dziękuję całej ekipie Projektu 9m za ideały, niezapomniane wrażenia i piękną pamiątkę. Dziękuję mojemu mężowi, który choć zatroskany, ,,pozwolił" mi jechać na tę sesję.

       Natalia

odzież: Haltex, sprzęt/akcesoria foto: Multifoto.pl Finalnie pragniemy stworzyć wystawy fotograficzne w różnych miastach Polski. Dlatego też zachęcamy galerie do współpracy. 9M to projekt tworzony przez młodych ludzi chcących podzielić się ze społecznością sztuką patrzenia na wyjątkowe chwile.

Zapraszamy na naszą stronę

Znajdziesz nas równiez na Face Booku
Informacje o projekcie
Kontakt

Stylistka
Katarzyna Supa
www.katarzynasupa.pl

Wizaż
Margo Małgorzata Seferyńska

Media
Iwona Karczewska


Kontakt mailowy: kontakt@projekt9m.pl

Serwis Twoja Ciąża jest patronem medialnym akcji


     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca