Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Strona startowa    Twoja Ciąża - serwis dla kobiet w ciąży Dodaj do ulubionych     Projektowanie stron WWW, Toruń DRUKUJ
Forum
Chat
Rozwój w drugim tygodniu ciąży

W jajnikach zaczyna dojrzewać komórka jajowa, która po połączeniu się z plemnikiem da początek nowemu życiu. To będzie chłopiec czy dziewczynka? Istnieją hipotezy, że moment zapłodnienia może mieć wpływ na płeć dziecka. Według nich stosunek odbyty dwa dni przed jajeczkowaniem zwiększa szansę na dziewczynkę, w dniu jajeczkowania - na chłopca. Zwróćcie też uwagę na dietę. Jeśli marzycie o córeczce, powinniście jeść jak najwięcej produktów zawierających wapń i magnez (np. przetwory mleczne, jaja, makaron, czekoladę). Prawdopodobieństwo poczęcia chłopca zwiększyć ma natomiast dieta bogata w sód i potas (słone potrawy, mięso, ryby, śliwki, rodzynki, daktyle).
Następują kolejne podziały. Część komórek tworzy tzw. węzeł zarodkowy, z którego w przyszłości powstanie zarodek, a następnie płód. Na obwodzie układają się spłaszczone komórki zwane trofoblastem dające początek kosmówce, a w przyszłości zmieni się w część płodową łożyska. Część blastocysty zmienia się w worek owodniowy. Worek owodniowy jest wypełniony płynem, który ma za zadanie ochraniać przyszłe dziecko. Wewnątrz powstaje również pęcherzyk żółtkowy dzięki któremu na początku będą dostarczane składniki odżywcze. Zarodek obecnie ma 0.2 - 0.3 mm.     
 
 
Loading
 
 

Horoskop dla mamy

 

Horoskop dziecka

 
 

Serwis poleca